20 yıl sonra bir ilki başardı! İspanya Arda Güler’i konuştu: Messi’den sonra yeni uzaylı

Arda Güler’in performansı İspanya’da konuşulmaya devam ediyor. Genç futbolcunun başarısını ele alan özel yazılar, ülke basınında dün yine önemli bir yer işgal etti. Uzun yıllar bu ligde top koşturan Lionel Messi’ye uygun görülen ‘Uzaylı’ ifadesinin Türk futbolcu için de kullanılması, günün en dikkate değer gelişmelerindendi.

Ülkenin saygın gazetelerinden El Pais’te 19 yaşındaki oyuncu için özel bir makale yayınlandı. ‘Uzaylı Arda Güler’in maksimum verimliliği’ başlığını taşıyan yazıda, Arda’nın aldığı sınırlı sürelere rağmen, bu kısıtlı zamanda büyük işler yaptığına vurgu yapılarak ‘Arda Güler LaLiga’da en az yirmi yıldır ilk altı şutunda fileleri havalandıran tek oyuncu’ denildi.

El Debate’de yayınlanan haber de oyuncunun verimliliğine dikkat çekti. ‘Madrid Elması Arda, ligin en iyi skor ortalamasına sahip’ başlığıyla yayınlanan haberde “Henüz 19 yaşındaki Türk futbolcu Real Madrid’de sezonun son maçlarında takıma büyük bir güçle girdi. Ligdeki sayıları inanılmaz. Yedi maçta oynadığı toplam 367 dakikada altı gol attı. Bu da her 61 dakikada bir gol attığı ve bu açıdan ligin en etkili oyuncusu olduğunu ortaya koyuyor” ifadeleri kullanıldı.
Marca gazetesinde ise futbolcunun geleceğinin son derece parlak olacağı ifade edildi. Modric ve Kroos sahada olduğu sürece Türk futbolcunun topa yön veren isim olmamasının normal olduğu ancak onun da golleriyle öne çıktığı belirtilerek ‘Arda Güler fenomen olacak’ denildi.

Haftanın 11’inde
Villarreal karşısında iki gol birden atarak, Real Madrid’in öne çıkan oyuncularından olan Arda Güler LaLiga’da 37. haftanın en iyi 11’ine de seçildi. Genç futbolcunun yanı sıra aynı maçta dört kez fileleri havalandıran Alexander Sörloth da en iyiler arasında yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir