Erdoğan ile görüşmesinin ardından Özel’den ilk açıklama

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı kritik görüşmenin ardından gazeteci İsmail Saymaz’a konuştu. Özel, görüşmeye dair, “Olumlu bir atmosferde gerçekleşti. Olumlu sonuçlar doğuracağına dair iyimserim. Önümüzdeki günlerde gelişmeleri takip edeceğim. Müzakere ve mücadeleyi birlikte yürüteceğiz” dedi.

Erdoğan, Özel ile AKP Genel Merkezi’nde bugün görüştü. Basına kapalı yapılan görüşme, 1 saat 35 dakika sürdü. CHP lideri Özgür Özel, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, “Olumlu bir atmosferde gerçekleşti. Olumlu sonuçlar doğuracağına dair iyimserim. Önümüzdeki günlerde gelişmeleri takip edeceğim. Müzakere ve mücadeleyi birlikte yürüteceğiz” dedi.

TIKLAYIN – Ankara’da tarihi ziyaret: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Özgür Özel’in AKP Genel Merkezi’ndeki kritik görüşmesi sona erdi

Oturma düzeni de gündeme geldi

SÖZCÜ’nün CHP kaynaklarında edindiği bilgiye göre, görüşmede oturma düzeni de gündeme geldi. Özel, oturma düzenini doğru bulmadığını söyledi.

TIKLAYIN – AKP’den açıklama geldi: Erdoğan-Özel görüşmesindeki boş sandalye “mesaj” mı veriyor?

Erdoğan’dan iade-i ziyaret mesajı

Erdoğan’ın  Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan‘a, “En kısa sürede CHP Genel Merkezi’ne ‘iade-i ziyarette bulunalım” dediği öğrenildi. Özel’in de bunun üzerine, Cumhuriyet Halk Partisi’ne yapılacak ziyaretten memnuniyet duyacaklarını söylediği belirtildi.

Kaynaklar, Özel’in randevunun Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nde verilmiş olmasından memnuniyet duyduğunu ilettiğini aktardı.

Mesir macunu hediye etti

Özel, Erdoğan’a Paşabahçe’nin “Gururla” serisinden “Cumhuriyet Ateşi” isimli objeyi hediye etti. “Cumhuriyet Ateşi”, Mustafa Kemal Atatürk’ün genç Cumhuriyet’in Avrupa’ya gönderdiği öğrencilerden Sadi Irmak‘a hitaben söylediği “Sizi birer kıvılcım olarak gönderiyoruz, gür alevler halinde geri dönmelisiniz” sözünden ilhamla oluşturulmuş bir eser.

Özel, ayrıca yanında Manisa’da düzenlenen Uluslararası Mesir Macunu Festivali’nden getirdiği mesir macununu da hediye etti.

TIKLAYIN – 8 yıl sonra ilk kritik görüşme bugün: Erdoğan’dan “destek”, Özel’den “anayasaya tam sadakat” beklentisi

TIKLAYIN – DEM Parti, CHP’ye gidiyor: “Anayasa Hazırlık Komisyonu” kuran DEM, Erdoğan’la görüşen Özel’e kendi yol haritasını sunacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir