Galatasaray’daki seçim yarışında Ahmet Yüce’den Dursun Özbek ve Erden Timur’a destek

Ahmet Yüce, Galatasaray’daki seçim gündemiyle ilgili Sportcell’in sorularını cevaplandırdı.

İşte o sorular ve Ahmet Yüce’nin yanıtları :

Süheyl Batum’un, Dursun Özbek’e rakip olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz

”Süheyl Batum çok değerli bir arkadaşımdır. Çok da önemli bir anayasa profesörüdür. Kendisinin akademik çalışmalarla ülkemize çok hizmeti olmuştur ve olacaktır. Kendi alanında çalışmalarına devam etmesini, genç hukukçular yetiştirmesini daha doğru buluyorum. Başkanlık için son dakika bu hamlesini geç buluyorum.

Hiç de Galatasaraylılığına yakışan bir hamle olduğunu düşünmüyorum. Duyduğuma göre Rezan Epözdemir’in organizasyonuyla bu işe kalkışıldı. Rezan Epözdemir bu kadar yöneticilik yapmak istiyorsa Burak Elmas’ı niye yarı yolda bıraktı? Kulübümüzün 10 binin üzerinde üyesi var.

Hepsi de kültürlü, yüksek tahsilli insanlar. Hepsi Dursun Özbek ve yönetimin başarılı işlerini takip ediyor ve neyin ne olduğunu görüyor. Süheyl Batum ve arkasındakilerin hangi amaçla, hangi niyetle bu göreve talip olduklarını anlayamadım.

Galatasaray’ın mali bağımsızlığına kavuşması için çok önemli projeler var. Kemerburgaz bitiyor, Florya’ya başlanıyor. İzinler de alındı. Bunlar için Dursun Özbek yönetimine bu projeleri tamamlayacak 3-4 çok yetenekli genç ve yeni isim de alındı. Şimdiden onları da projelerin tamamlanması için işin içine sokmuş. Bu işleri en iyi şekilde tamamlamak için çalışıyorlar.

Ayrıca 100’üncü yılda şampiyon olmuş takım zaten bu sene de şampiyonluğa gidiyor. Bana göre Süheyl hocanın seçime girmesi Galatasaray’ın başarılı durumun, takımın ahengini bozabilir. Herhalde onlar onlar da bu düşencededir. Öyle temenni ediyorum.
Galatasaray’ın geleceğinin parlak olması için Özbek ve ekibinin devam etmesi lazım.”

Ünal Aysal’ın, Süheyl Batum’a destek verdiği konuşuluyor? Ne dersiniz?

”Ünal ağabey çok değerli bir Galatasaraylı ve başkanımdır. Ünal ağabey eli açık bir insandır. İşte o ekip bir ay Les Ottomans’ta yiyip içsinler, keyiflerine baksınlar.”

Erden Timur ile ilgili neler söyleyeceksiniz?

”Erden çok sevdiğim bir kardeşim. Dursun Özbek ile baba oğul gibiler. Bugünkü konuşmasını da çok beğendim. Galatasaray’a her zaman hizmeti olmuştur. Olmaya da devam edecektir. Kimse sevinmesin bir yere gidecek diye. Erden Timur hiçbir yere gitmez. O Galatasaray’ın evladıdır. Galatasaray da onun evidir.”

BABA PATRON

Skoda Yüce Oto’nun Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce, çalışanları tarafından ‘baba’ olarak nitelendirilen bir isim.
Pandemi döneminde hiç bir çalışanını işten çıkartmayan Ahmet Yüce, çalışanlarına geçen yıl 25 maaş , bu yıl da 29 maaş ikramiye verdi.
Galatasaray camiasının da önde gelen isimlerinden olan Ahmet Yüce, babadan Galatasaray Liseli…
Sıradaşı patron ve mektepli Galatasaraylı Ahmet Yüce, hayırseverliği ile tanınan bir iş insanı.
Galatasaray camiasının en önde gelen isimlerinden Ahmet Yüce, geçtiğimiz günlerde Galatasaray Eğitim Vakfı tarafından Onur madalyası ile ödüllendirilmişti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir